Priemonės nuo plaukų slinkimo

Ir 17 priežasčių, kodėl jūs prarandate plaukus.

Ploni ir ploni plaukai moterišką žmonijos pusę jaudina ne mažiau nei vyrą. Apgailėtinos plaukų linijos būklės priežastys gali būti įvairiausios: nuo paprasčiausio, su kuriuo galite susidoroti patys, iki rimtų ir gilių, kuriuos beprasmiška išspręsti be specialisto pagalbos. Mes jums sakome, kas tai gali būti.

  1. Fizinis stresas
    Bet koks kūno sužalojimas ar būklė – po autoįvykio ar užsitęsusios ligos (įskaitant net gripą) gali sukelti trumpalaikį plaukų slinkimą. Plaukams yra užprogramuotas kelių fazių ciklas – augimas, poilsis ir „slinkimas“. Fizinis smūgis kūnui ir vėlesnis atkūrimo laikotarpis gali tiesiogine prasme šokiruoti plaukus – nuversti įprastą ciklą (apytiksliai, kaip tai atsitinka su menstruacijomis) ir padidinti „slinkimo“ fazę. Paprastai padidėjęs plaukų slinkimas pastebimas praėjus 3-6 mėnesiams po traumos.
  2. Nėštumas
    Ji yra tik vienas fizinio streso, nors ir natūralaus, pavyzdžių. Hormoninių pokyčių sukeltas plaukų slinkimas dažniausiai aplenkia moteris po gimdymo, o ne įdomios padėties metu (ir dažnai vis dar palaikomas griežta „maitinančios motinos dieta“). Gydytojai pataria šiuo klausimu neištraukti likusių plaukų – kai hormonai normalizuosis, o kūnas atsistatys po nuostabaus, tačiau labai daug išteklių reikalaujančio kūdikio gimimo, plaukų folikulai atstatys įprastą jų gyvenimo ciklą.
  3. Per daug vitamino A
    Perdozavus vitaminų ir (arba) maisto papildų, gali slinkti plaukai. Suaugusiems vyresniems nei 19 metų žmonėms vitamino A paros norma yra 2300–3000 TV, o maisto papilduose gali būti nuo 2000 iki 10000 TV. Čia viskas paprasta: kai tik sumažinsite vitamino A perteklių dienos racione, plaukų augimas stabilizuosis.
  4. Per mažai vitamino B
    Vitamino B trūkumas taip pat gali sukelti plaukų slinkimą ir plonėjimą. Problema išspręsta koreguojant meniu. Pirmiausia išanalizuokite raudonos mėsos, jūros žuvies, daržovių ir ne citrusinių vaisių bei „gerųjų“ riebalų (avokadų, riešutų) pavidalo maisto racioną. Jei viskas tvarkoje su meniu, maisto papildus galite susieti su vitaminu B, po kurio padėtis su plaukais turėtų pagerėti.
  5. Baltymų trūkumas
    Jei laikotės nesubalansuotos dietos, kurioje yra mažai baltymų, plaukai gali sulėtinti augimą: organizmas gamins baltymus slopindamas plaukų folikulų darbą (jiems taip pat reikia baltymų). Paprastai tai įvyksta praėjus 2-3 mėnesiams po dietos pakeitimo. Prie stalo reikia kovoti su plaukų slinkimu – valgykite daugiau baltymų mėsos, žuvies, kiaušinių pavidalu (vegetarams mūsų atmintinė yra padėti).
  6. Paveldimumas
    Genetinis faktorius lemia vyrų nuplikimą, tačiau jis taip pat svarbus paaiškinant moterų nuplikimo priežastis. Trichologai pataria blaiviai įvertinti tėčio ir senelio (taip pat ir močiutės) plaukų būklę – jei jiems anksti pradėjo slinkti plaukai, greičiausiai, jums taip pat gali kilti pavojus.
  7. Hormoniniai vaistai
    Geriamieji kontraceptikai gali reguliuoti ne tik vaisingumą, bet ir plaukų augimą (hormoninis disbalansas, atsirandantis menopauzės metu, dažnai turi tą patį poveikį). Mechanizmas yra toks: suaktyvėja vyriški plaukų folikulų hormonai, todėl pačios lemputės tarsi „miniatiūrizuojasi“, sustabdydamos reprodukciją ir prasideda plaukų slinkimas. Jei pakeisdami geriamuosius kontraceptikus ar pakeisdami viena kontraceptine kontraceptine tabletę pastebėsite daugiau sruogų ant šukų, pats laikas apsilankyti pas ginekologą ir aptarti alternatyvių kontracepcijos metodų.
  8. Emocinis stresas
    Dėl to plaukai retėja rečiau nei fizinė įtampa, tačiau tai yra labai tikėtina plaukų slinkimo priežastis. Stiprus šokas – skyrybos, artimo žmogaus mirtis, rūpinimasis sunkiai sergančiais tėvais – gali sukelti nuplikimą. Tiksliau, trichologai sako, kad vargu ar tai bus pagrindinė priežastis – greičiausiai prielaidos jau egzistavo ─ tačiau patirtis neabejotinai pagreitins procesą.
  9. Anemija
    Yra įrodymų, kad šiandien bent viena iš 10 moterų nuo 20 iki 49 metų kenčia nuo geležies stokos anemijos. Ir tai yra viena iš lengviausių plaukų slinkimo priežasčių. Pirma, anemijai patvirtinti reikia atlikti kraujo tyrimą, antra, į dietą reikia pridėti geležies. Jei įtariate mažakraujystę, atminkite, kad jai būdingi požymiai yra ne tik plaukų slinkimas, bet ir dažni galvos skausmai, nuovargis, išblyškusi ir šalta oda (ypač rankų ir kojų).
  10. Hipotirozė
    Nepakankama skydliaukės hormonų gamyba taip pat gali slopinti normalų plaukų augimą. Kreipkitės į gydytoją dėl būtinų skydliaukės tyrimų. Sintetiniai skydliaukės hormonų analogai padės išspręsti problemą, kol jūsų pačių gamyba normalizuosis.
  11. Dramatiškas svorio kritimas
    Tikroji plaukų slinkimo priežastis vasaros išvakarėse ir aktyviai formuojantis. Aistra dėl dietų ir dramatiškas svorio metimas yra gana tikri.
  1. Chemoterapija
    Ne paslaptis, kad vaistai nuo vėžio yra branduolinė organizmo bomba, negailinti ne tik greitai besidalijančių vėžinių ląstelių, bet ir sveikų plaukų folikulų ląstelių. Kai kursas bus baigtas ir jie nebebus veikiami cheminės atakos, plaukai ataugs (galbūt garbanos taip pat šiek tiek pakeis jų spalvą ir tolygią struktūrą – gydytojai pažymėjo tokius atvejus). Mokslininkai dabar kuria vaistą nuo vėžio, kuris neturi šio šalutinio poveikio, taip pat tiria būdus, kaip kovoti su plaukų slinkimu chemoterapijos metu.
  2. Policistinių kiaušidžių sindromas
    Tai dar viena hormoninė plaukų slinkimo priežastis. Androgenų perteklius gali sukelti ne tik kiaušidžių cistas, bet ir antsvorį, menstruacijų ciklo pokyčius, nevaisingumą, diabeto ir nuplikimo riziką (o tai bene labiausiai nekenksminga sąrašo pasekmė). Netiesioginis įrodymas, kad moteriškame kūne yra per didelis vyriškų lytinių hormonų kiekis, gali būti nemažas plaukų kiekis kitose kūno vietose. Jei pastebite šią problemą kartu su plaukų slinkimu ant galvos, laikas apsilankyti pas savo gydytoją.
  3. Vaistai
    Nereceptiniai vaistai taip pat gali padidinti plaukų slinkimą. Tai visų pirma antidepresantai, kraują skystinantys vaistai ir vaistai nuo kraujospūdžio (beta blokatoriai). Trichologai taip pat apima vaistus su metotreksatu (antineoplastiniai ir nuo odos ligų), ličio (nuo bipolinio sutrikimo), nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (įskaitant įprastą ibuprofeną) prie medžiagų, kurios gali padidinti plaukų slinkimo dažnį. Jei vartojate kurį nors iš jų ir tuo pačiu metu aktyviai prarandate plaukus, turite pasitarti su savo gydytoju apie galimą gydymo kurso koregavimą.
  4. Kompleksinis stilius
    Per didelės pastangos, kad sukurtumėte plaukų stilių ant galvos, taip pat gali nulemti plaukų slinkimą. Čia, žinoma, kalbame ne apie pavienius eksperimentus, bet apie reguliarias energingas manipuliacijas plaukais kelis mėnesius (ar net metus) iš eilės. Potencialiai agresyvus stilius apima griežtą kuodą, aptemptas pynes, gausybę itin stiprių formų ir garbanų, pagamintų karštu lygintuvu. Čia pirmiausia kalbama apie mechaninius plaukų ilgio pažeidimus, kurie yra nukirpti ir netgi lūžta „šaknyje“. Prevencinės priemonės: sutvirtinkite plaukus viliojimo procedūromis (arba bent jau gera kauke ir kondicionieriumi), o lygintuvą naudokite ne dažniau kaip kartą per savaitę.
  5. Trichotilomanija
    Nuolatinis nekontroliuojamas plaukų ištraukimas juos labai greitai ir efektyviai išretina. Trichotilomanija yra oficialiai pripažintas psichikos sutrikimas, kuris paprastai prasideda iki 17 metų ir yra 4 kartus dažniau būdingas moterims nei vyrams. Iš išorės tai gali atrodyti kaip žaidimas – tarsi apgalvotai apvynioji sruogą aplink pirštą, bet tada tiesiog ištrauki. Psichotropiniai vaistai ir kokybiški užsiėmimai su psichoterapeutu padės įveikti trichotilomaniją. Ir, žinoma, čia, kaip ir bet kurios priklausomybės atveju, pirmiausia turite pripažinti jos egzistavimą.
  6. Amžius
    Plaukų slinkimas dažnai būna aktyvus moterims, kai jos sulaukia 50–60 metų. Su amžiumi susijusi priežastis yra ta, kurią sunku išspręsti, ir tai padaryti ne visada būtina. Vienintelė visiškai ir visiškai pagrįsta priemonė yra prevencija. Yra daugybė būdų, kaip sustiprinti plaukus ir išlaikyti juos blizgančius bei sveikus 50+

Parašykite komentarą